Jak działają programy lojalnościowe w kasynach online?

Wśród kasyn internetowych jest spora konkurencja, dlatego operatorzy starają się na wszelkie sposoby przyciągnąć do siebie jak największą liczbę nowych graczy i jednocześnie utrzymać tych, którzy już zdecydowali się założyć swoje konto. W przypadku nowych graczy najczęściej stosowaną zachętą są bonusy powitalne, dzięki którym gracz ma do dyspozycji większą sumę pieniędzy na obstawianie zakładów.

Natomiast stali gracze zazwyczaj mogą brać udział w programach lojalnościowych, gdzie zbiera się punkty za systematyczną grę i za wysokość obstawianych zakładów. Punkty lojalnościowe przyznawane są za wszystkie zakłady, choć ilość punktów może się różnić w zależności od tego, czy był to zakład większego ryzyka albo czy gracz zdecydował się postawić maksymalną wysokość stawki. Zebrane punkty są sumowane, a ich ilość użytkownik może w dowolnej chwili sprawdzić poprzez swój panel gracza.

W programach lojalnościowych nagród za zgromadzone punkty jest kilka. Gracz może na przykład wymienić swoje punkty na nagrody rzeczowe – dokładny katalog nagród jest dostępny na stronie internetowej kasyna. Ale dużo bardziej korzystną formą nagrody dla stałego gracza jest wymiana punktów na gotówkę. Gracz może na przykład dostać od kasyna bonus, którym obraca się podobnie jak bonusami powitalnymi.

W innych kasynach bonusy lojalnościowe wymienia się od razu na gratisowe żetony albo darmowe rozgrywki, na przykład na określoną ilość spinów na automatach do gry. Czasami kasyno może też przekazać nagrodę pieniężną, którą gracz będzie mógł od razu wypłacić w gotówce, zazwyczaj jednak w programach lojalnościowych również wymagany jest obrót bonusem, choć jego warunki są już znacznie łagodniejsze. Lojalni gracze, w ramach programu, mają też zapewniony dostęp do innych atrakcji kasyna, na przykład turniejów bez wpisowego albo dodatkowego losowania nagród dla użytkowników.